دوربین Sony A7 S III دوربین فول‌فریم جدیدی است که بر حوزه‌ی فیلم‌برداری تمرکز کرده و به حسگری با وضوح ۱۲ مگاپیکسل مجهز شده است. دوربین سونی با کمک این حسگر می‌تواند ویدئوهای ۴K را با نرخ حداکثر ۱۲۰ فریم‌بر‌ثانیه ضبط کند. a7S III درمقایسه‌با نسل قبل بدنه‌ی بزرگ‌تری دارد و از درگاه هیبریدی کارت حافظه پشتیبانی می‌کند. a7S III نسل سوم دوربین‌های بدون آینه‌ی فول‌فریم ویدئومحور سونی به‌حساب می‌آید و در آن، از منو کاملا جدیدی استفاده شده است.

دوربین سونی آلفا ۷ اس مارک ۳ به حسگر ۱۲ مگاپیکسلی BSI CMOS مجهز است

سونی تلاش کرده است قابلیت‌های متنوع و قدرت درخورتوجهی در بدنه‌ی a7S III قرار دهد تا کاربران را از دوربین‌های دیگر بی‌نیاز کند. دوربین جدید ژاپنی‌ها از حسگر ۱۲ مگاپیکسلی BSI CMOS به‌عنوان قلب تپنده‌ی خود بهره می‌گیرد که سرعت خواندن بسیار سریعی دارد و گستره‌ی ایزو نیتیو آن بین ۸۰ تا ۱۰۲،۴۰۰ اعلام شده است؛ البته این گستره‌ی ایزو را به ۴۰ تا ۴۰۹،۶۰۰ می‌توان گسترش داد. سونی ادعا می‌کند دوربین جدیدش ازپسِ ثبت ۱۵ استاپ گستره‌ی داینامیکی برمی‌آید و حسگر دوربین جدیدش دوبرابر سریع‌تر از a7S II است.
حسگر ۱۲ مگاپیکسلی دوربین a7S III درکنار پردازنده‌ی جدید BIONZ XR قرار می‌گیرد تا تجربه‌ی عکاسی بسیار لذت‌بخشی ارائه دهد. حسگر دوربین سونی در همکاری با پردازند‌ه‌ی BIONZ XR ویدئو ۴K را حداکثر با نرخ ۱۲۰ فریم‌بر‌ثانیه ضبط می‌کند. با دوربین جدید سونی می‌توان ویدئوهای ۴K را با نرخ ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه به‌صورت ۱۰ بیت ۴:۲:۲ ضبط کرد. جالب است بدانید در فیلم‌برداری ۴K با نرخ ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه، از Line Skipping و ترکیب پیکسل‌ها خبری نیست. همچنین، این دوربین می‌تواند ازطریق HDMI ویدئوهای ۱۶ بیت ProRes RAW را با وضوح ۴K و نرخ ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه ضبط کند.

دوربین Sony a7S III از سیستم فوکوس خودکار بهبودیافته بهره می‌برد

سونی سیستم فوکوس خودکار دوربین پرچم‌دار جدید خود را بازطراحی کرده است که طبق ادعای این شرکت، ۷۵۹ نقطه‌ی فوکوس خودکار تشخیص فاز (PDAF) ارائه می‌دهد و ۹۲ درصد از گستره‌ی حسگر را پوشش می‌دهند. سیستم فوکوس خودکار دوربین می‌تواند روی انسان و چشم و حیوان فوکوس کند. سونی می‌گوید در دوربین جدیدش فرایند بازتولید رنگ‌ها بهبودی محسوس به‌خود دیده است.
دوربین Sony a7S III از قابلیت عکس‌برداری متوالی با نرخ حداکثر ۱۰ فریم‌بر‌ثانیه پشتیبانی می‌کند. سونی می‌گوید دوربین جدید با کمک این قابلیت می‌تواند بیش از ۱،۰۰۰ عکس متوالی غیرفشرده‌شده‌ی RAW را با پایش کامل AF/AE ثبت کند. درزمینه‌ی طراحی ظاهری باید گفت دوربین سونی بدنه‌ی بزرگ‌تری از نسل قبل دارد تا بتواند گرمای ناشی از فعالیت قطعات را بهتر پراکنده کند و بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد. نکته‌ی دیگر بهره‌مندی دوربین a7S III از سیستم لرزش‌گیر تصویر در داخل بدنه (IBIS) است. ژاپنی‌ها تغییرات جالبی در طراحی اعمال کرده‌اند تا a7S III حس بهتری به کاربر منتقل کند. طراحی دوربین جدید سونی بیشتر به a7R IV شبیه است و بین این دو دوربین نکات مشترکی نظیر کیفیت ساخت و سیستم لرزش‌گیر IBIS دیده می‌شود.
طبق ادعای سونی، a7S III به پرنورترین منظره‌یاب الکترونیکی OLED در بین تمامی دوربین‌ها مجهز شده که وضوحی برابر با ۹٫۴۴ میلیون نقطه دارد. این منظره‌یاب که بزرگ‌نمایی ۰٫۹۱ برابری ارائه می‌دهد، پروضو‌ح‌ترین منظره‌یابی است که تاکنون دیده‌ایم. این دوربین از درگاه HDMI تمام‌اندازه و سوکت هدفون و میکروفون و صفحه‌نمایش LCD کاملا چرخان با توانایی چرخش به سمت بیرون نیز بهره می‌برد و از درگاه دوگانه‌ی هیبریدی برای کارت حافظه پشتیبانی می‌کند. این یعنی درگاه‌های مذکور می‌توانند کارت‌های UHS-II SD یا کارت‌های کوچک‌تر و سریع‌تر CFExpress Type A را در خود جای دهند.
دوربین a7S III نخستین دوربین مخصوص کاربران عادی در دنیا است که از فرمت CFExpress Type A پشتیبانی می‌کند و نخستین دوربین سری آلفای سونی است که صفحه‌نمایش LCD کاملا چرخان دارد. گفتنی است پس از مدت‌ها خوشبختانه می‌توان تقریبا تمامی کارها را با لمس‌کردن صفحه‌نمایش انجام داد.

مزیت‌های طراحی بهبودیافته‌ی a7S III صرفا به قابلیت‌های جدیدی خلاصه نمی‌شوند که این دوربین می‌تواند ارائه دهد. سونی در مراسم خود به یکی از برتری‌های دوربین جدید درمقایسه‌با محصولات کانن اشاره کرد و گفت بدنه‌ی a7S III به‌گونه‌ای طراحی شده که دوربین دچار مشکل داغی بیش‌ازحد نمی‌شود. در چند وقت اخیر، گزارش‌هایی درباره‌ی داغی زیاد کانن EOS R5 منتشر شده که نگرانی‌های زیادی بین کاربران ایجاد کرده است.

سونی در مراسم خود دقیق‌تر گفت: «مکانیسم جدید بدنه به‌منظور پراکنده‌سازی گرما و پشتیبانی از درگاه دوگانه برای فیلم‌برداری باعث می‌شود a7S III بتواند بیش از یک ساعت ویدئو ۴K را با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه به‌صورت ۱۰ بیت ۴:۲:۲ ضبط کند.» مکانیسم بدنه به‌گونه‌ای است که نیاز به حضور فن در آن حس نمی‌شود. جدیدترین دوربین سونی از وای‌فای دوبانده و USB Power Delivery پشتیبانی می‌کند. همچنین پس از مدت‌ها، سونی منوی دوربین‌هایش را تغییر داده و در a7S III از رابط کاربری جدیدی بهره گرفته است.